A kapu a sintoista templom legjellegzetesebb eleme.
A kapu, kapuépítmény világszerte ismert szimbólum. Elválaszt, ugyanakkor bejáratot enged a védett magánszférába, s kijáratot biztosít a külvilágba. Jelenti a Világmindenség szentéjébe való bejutást is.
Japán leghíresebb és legszebb példája, elsősorban elhelyezkedése miatt, az Icukusima-tó skarlátszínű fakapuja-a torii- Mijadzsima szigetének egyik öblében. A kapuk a sintoizmus központi és jellegzetes szimbólumai, általában a szentélyek bejárataihoz vezető utakon sorakoznak; ez a kapu azonban a tó közepén áll.
A vízből kiemelkedő kapuépítmény a vízi istenek lakóhelye fölé épült, a rituális, a morális tisztaság, a Világegyetem szentsége egyesülésének szimbólumaként. A kapu sziget Icukusima-szentélyének tengelyével párhuzamosan áll, Japán legmélyebben tisztelt szent helyei közé tartozik.
Zimány Tamás természetgyógyász–reflexológus, masszázsterapeuta vagyok. 33 évesen, találkoztam első Mesteremmel, Dr. Táncos Máriával. Egy kezelés alkalmával találkoztunk és azonnal magával ragadott a tudása. Látta érdeklődésem komolyságát és tanítványává fogadott. Általa ismertem meg a test vázát képező csontrendszert, az ízületek felépítését és ezek kezelését. A kezeléseket a test masszírozásával és energiakezeléssel, harmonizálással tettük kompletté. Egy idő után, úgy éreztem ennél többre van szükség és tovább kell képeznem magam.